Save to shopping list
Create a new shopping list

City / Treeking

( number of products: 10 )

Marzysz o tym, aby podczas rowerowej przejażdżki wiatr rozwiewał Ci włosy, kiedy Ty mkniesz polnymi dróżkami? Planujesz wybrać się na kilkudniowy (a może dłuższy) rajd rowerem objuczonym sakwami? A może raczej wolisz przemieszczać się rowerem po mieście? Rowery turystyczne i rowery miejskie charakteryzuje przede wszystkim wygoda i komfort dla rowerzysty.

 

Rower górski nie jest dla każdego. Choć w latach '90 był to najpopularniejszy rower dla składaka to z czasem jego silnym konkurentem stały się rowery miejskie, turystyczne (zwane też trekkingami) oraz crossowe. Dziś wybór jest naprawdę spory. Warto poznać podstawowe różnice, aby móc podjąć właściwą decyzję.

 

Co łączy rowery turystyczne i miejskie, a różni je od innych rowerów:

- rama oraz układ kierownicy zapewniający bardziej wyprostowaną pozycję (najczęściej nachylenie kierownicy można regulować)

- większe koła i "szczuplejsze" opony, dzięki którym pokonywanie asfaltowych i ubitych dróg jest łatwiejsze niż na rowerze górskim, a jednocześnie nie pozbawiamy się możliwości wjechania w las (co jest niemożliwe, kiedy mamy kolarzówkę)

- pełen osprzęt niezbędny do dłuższych wycieczek (nawet wielodniowych) lub ułatwiający codzienne korzystanie z jednośladu: błotniki, bagażnik, oświetlenie, dynamo itp.

 

Jakie są więc różnice pomiędzy rowerami miejskimi i turystycznymi? Rowery miejskie mają nierzadko mniejsze koła (26 cali zamiast 28 cali, ale zależy to od poszczególnego modelu), czasami nie są wyposażone w żadne przerzutki (mechanizm taki sam jak w dawnych składakach) lub w ograniczoną ich ilość. W wypadku rowerów wheeler inny jest też kształt ramy (łatwiej wsiąść na rower miejski i nie wymaga on zadzierania nogi).

 

Dla kogo więc mieszczuch, dla kogo trekking? Wszystko zależy od tego, jak chcemy najczęściej wykorzystywać nasz rower. Oczywiście, nie ma przeszkód, aby jechać rowerem turystycznym do pracy, a miejskim na wycieczkę po bezdrożach. Jednak każdy z tych rowerów ma swoje wyjątkowe funkcje. Rower miejski ze względu na budowę ramy doskonale sprawdzi się do spokojniejszej jazdy w niekoniecznie sportowym ubraniu. Rower turystyczny zadowoli nas, gdy lubimy jazdę szybszą i chętnie będziemy jeździć nie tylko po asfalcie, ale również po lesie lub polnych drogach. Jest też bardziej zwrotny, więc łatwiej poradzi sobie w trudnym terenie.

 

W naszym sklepie, który znajduje się nieopodal Warszawy w Wiązownej znajdą Państwo rowery miejskie i turystyczne w różnych cenach. Oferujemy propozycje tańsze i droższe. Szczególnie modele ze starszych kolekcji mają atrakcyjne ceny i wypadają relatywnie tanio. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Pokaż więcej
IdoSell Trusted Reviews
4.70 / 5.00 139 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2023-06-10
Bicykle is perfect
2024-06-11
Wszystko szybko, sprawnie, profesjonalnie. Towar zgodny z opisem dobrej jakości.
pixel